Kentsel Peyzaj Çözümleri

Kentsel peyzaj tasarımını başka bir boyuta taşıyoruz

apartment

Kentsel Peyzaj Tasarımı

Karaoglu

Kentsel Peyzaj Hizmetleri

Kentsel peyzaj denince yalnız sokakları güzelleştirmek anlaşılmamalıdır. İyi işleyen bir kentin kalbi, kentsel peyzajdır denebilir. Modern tasarımlar, söz konusu projenin özelliklerine bağlı olarak, bir yandan bugünün ihtiyaçlarına cevap verirken, diğer yandan yakın gelecekteki büyümeyi de hesaba katmalıdır. Karaoğlu’nun deneyimli mimarları doğal çevreden mümkün olduğunca istifade etmek ve onu korumak, kent insanının hayatlarını iyileştirmek ve pratik, dikkat çekici, sürdürülebilir tasarımlar yapmak için azami çaba gösterir.

Hemen Randevu Alın

Havalimanları

Havalimanları kent hayatının ayrılmaz bir parçasıdır. Havalimanı peyzajı, etraftaki işletmeleri, turizmi ve kente gelen ziyaretçilerin edineceği ilk izlenimi etkiler. Bu nedenle havalimanı peyzajının hem göze hitap etmesi hem de havacılık güvenliği bakımından sorumluluğunu yerine getirmesi gerekir. Havalimanı peyzaj yönetiminin ana hedefi, vahşi yaşam türlerinin ve bitkilerin işlevsel alanlara sızmasını engellemektir. Karaoğlu ekibinin yüksek standartlı havalimanı peyzaj tasarımı ve inşaası alanında uzun yıllara dayanan bir deneyimi vardır.

Bize Ulaşın
Havalimanları

Köprüler, Otoyollar, Yollar ve Sokaklar

Karaoğlu’nun peyzaj mimarları ve kentsel tasarımcıları, devlet ile işbirliği içinde çalışarak, kentsel alanların hem kullanılabilir hem de güvenli olması için çaba gösterir. Gerekli altyapı öğelerinden bazılarını teşkil eden ulaştırma elemanları, sokakları, yolları, otoyolları, yan yolları, tabelaları, kavşakları ve çok daha fazlasını içerir. Köprü ve otoyol tasarım ve inşaatı alanındaki geniş deneyimimizle, tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız. Karaoğlu Peyzaj, 3.Köprü, İzmir-İstanbul otobanı, Çanakkale köprüsü gibi projelerin peyzaj yüklenicisi olarak bu alanda Türkiye'nin en deneyimli ekibine sahiptir.

Bize Ulaşın
karaoglu-peyzaj-yavuz-sultan-selim-koprusu

Parklar ve Kamusal Alanlar

Kentlerdeki açık hava alanları, vatandaşların bir araya gelip birbiriyle temas kurduğu alanlar oldukları için, topluluklar açısından hayati önem taşırlar. Plajlar, fıskiyeler, parklar gibi tüm öğeler, çevreyi rahat ve kullanışlı hale getirmekte rol oynar. Karaoğlu ekibinin, bu alanları mümkün kılan gerekli kentsel elemanların tasarımı ve inşaatı alanında geniş bir deneyimi vardır.

Bize Ulaşın
karaoglu-peyzaj-parklar-kamusal-alanlar

Devlet Daireleri

Kentsel tasarımın ayrılmaz bir parçası olan devlet daireleri, kentin ruhunu ve kültürünü kısmen belirler. Bu nedenle Karaoğlu olarak biz, yaptığımız tüm kentsel projelerde, söz konusu kentteki meclis binalarını, kütüphaneleri ve belediye binalarını da dikkate alıyoruz.

Bize Ulaşın
karaoglu-peyzaj-devlet-daireleri

Kültürel Varlıklar

Bir kentin altyapısı, içinde yaşayan ve çalışan insanları yansıtmak zorunda olduğundan, kentsel peyzaj, birçok farklı etkenin dikkate alınmasını gerektirir. Kentteki açık hava alanları hem vatandaşların yaşadıkları bölge hakkında kendilerini iyi hissetmelerini sağladığından, hem de turistleri cezbederek yerel ekonomiye katkıda bulunduğundan, kentsel tasarım epey önemli bir konudur. Karaoğlu, bu alandaki hatırı sayılır deneyimi ve uzmanlığı sayesinde, en karmaşık ve iddialı kentsel peyzaj projelerinin üstesinden gelebilecek kabiliyettedir.

Bize Ulaşın
karaoglu-peyzaj-kulturel-yapi

Hizmetlerimiz

Group 351
Tasarım ve Mimarlık

Bir peyzaj hayaliniz mi var? Doğru yerdesiniz. Mimarlarımız ve mühendislerimiz, peyzajla ilgili istekleriniz üzerinde çalışarak ve sizlere kendi tecrübeleri doğrultusunda tavsiyeler vererek hayalinizdeki tasarımın ortaya çıkmasını sağlarlar.

Iconv1
Bakım

Ticari yada özel mülk fark etmeksizin, hayalinizdeki peyzaj tasarımını hayata geçirmek her firmanın yapabileceği bir iş değildir. Karaoğlu ile çalışan müşterilerimiz bilir, uygulama ekiplerimiz tasarım aşamasından sonra vizyonunuzu kusursuz şekilde hayata geçirir.

icon3
Uygulama

Mevsimlerle birlikte bitkiler de sürekli değişir veya gelişir. Bu durum peyzajınızın görünümü sürekli değiştirir. Karaoğlu olarak doğanın bu döngüsünü dikkate alır, peyzajınızın her mevsimde en iyi şekilde görünmeye devam etmesini sağlayacak geniş bir bakım hizmeti yelpazesi sunarız

Nature Repair
Doğa Onarımı

Madencilik hem kırsalda hem de peyzaj üzerinde büyük etkiye sahip. Ama biz bunu onarmak için buradayız. Erozyonla mücadele ve doğanın yeniden canlandırılması için Karaoğlu ekibi olarak tüm ekipman ve malzemelerimizle sizlerin yanınızdayız.

Recent Post

Çoğumuz her sabah ve her akşam işe gidip gelirken yolda en az yarım saat geçiriyoruz, hatta bazen çok daha fazlasını… Bu yüzden yollar, otoyollar ve d...
Peyzaj denildiği zaman akla yeşilin birbirinden rahatlatıcı tonları gelir. Ağaçlar, çalılar, çiçekler, çimen ve diğer hafif malzemeleri içeren bitkise...
Nüfusun giderek daha büyük bölümünün çalışmak ve kültürel faaliyetlere katılmak için şehirlere akın ettiği günümüzde, kentleşme giderek artıyor. Bunun...

Karaoğlu Peyzaj Yayınlarına Abone Olun!